Uuest nädalast hakkame modelleerima esemeid, mis on kavandatud disainikursuse esimeses pooles. Kasutame selleks erinevat (Inkscape, Tinkercad, Sketchup, ...) tarkvara.
Keskkooli õpilastel on nüüd võimalus eksperimenteerida disainiga ja luua midagi põnevat, järgmisel aastal ehk rakendada seda õpilasfirma tegevustes. Jõuluaja lähenedes otsustasime kunstiõpetajaga väiksemate klasside õpilastega disainida piparkoogivorme. Kunstitunnis loodi paberile soovitud kujundid, informaatikatunnis programmiga Inkscape loodi tasapinnaline joonis, mida asusime hiljem Tinkercad keskkonnas ruumiliseks vormima.
Füüsikatunni mõõtmise teema lõpetuseks sai kasutatud EV3 robootikakomplekte ja rakendust LEGO MINDSTORMS Programmer. Õpilastel tuli ..... Lähemalt Eesti Tööõpetajate Selts ja Eesti Informaatikaõpetajate Selts kuulutas 29.09.2016 välja omaloomingukonkursi 3D printeriga, CNC-freespingiga või tikkimismasinaga jõuluehete tegemiseks.
Olime oma tegemisi alustanud võtmehoidjate disainimisega, nüüd oli vahva väljakutse alustada veidi ruumilisemate esemete disainiga. Keskkonnaks esialgu Tinkercad. Lähemalt ... Suve alguses kandideerisime Eesti 2.0 projekti Littlebits elektrooniliste vidinate saamiseks. Meie rõõmuks saimegi kooli 2 komplekti. LittleBits STEAM õpilaste komplekt on noore leiutaja tööriistakast elektrooniliste seadmete ja/või mänguasjade loomiseks.
Õpetajad Aksel ja Hedi käisid Tartus nendega tutvumas. Lähemalt Õpilaste huvi printerite vastu oli suur. Koos uurisime ja vaatasime internetist videosid 3D printerite tööpõhimõtte ja võimaluste kohta. Esimeseks keskkonnaks 3D modelleerimisega tutvumiseks sai Tinkercad.
HITSAle septembris 2015 kirjutatud projekti vahendid saime kätte märtsis 2016. Rõõm oli suur, kui kõik soovitud seadmed - kolm 3D printerit ja terve hulk robootikakomplekte ka eraldati. Printereid läksime Tallinna kokku panema viiekesi - kolm 10. klassi õpilast ja 2 õpetajat.
|
AKKVeebileht annab väikese ülevaate, kuidas kasutame HITSA kaudu muretsetud seadmeid-vahendeid. Arhiiv
February 2019
Teemad |